Technika Nurkowania Strona Główna

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Rejestracja "  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
horka 14-06-2014
Autor Wiadomość
rossol
zmiana wizerunku

Wysłany: 2014-06-15, 23:37   horka 14-06-2014

wejście

wyjście

przerwa powierzchniowa

nurek drugi

powrót-Daniel ma conchite ,a ja wursta

To tyle relacji.Reszta Daniel i Paweł :mrgreen:

Paweł Szymański
Cygan

Ubezpiecznie: DAN Sport Silver
Wysłany: 2014-06-16, 07:12   

Roberta ogarnia lenistwo, zawieś, przywieź , zrób relację-ten to się umie ustawić.
Sobotni wyjazd planowaliśmy od jakiś 2 tygodni, miał być Wildschutz ale wpisy Bogena o zmiennej wizurze mocno nas zniechęciły.
Postanowiliśmy ruszyć w pewniejsze miejsce, a po wizycie na 200bar.de wybór mógł być jeden -HORKA.
Ludzie pisali o wizurze 10-15 metrów i nie zawiedliśmy się.
Pierwotnie miał jechać z nami Jarek K. Ale ostatnio zamiast nurkowania porwała go stara/nowa miłość Monika i inne perypetie.
Zresztą –Szwecję widział, w Dahabie był, kilka innych fajnych miejsc zobaczył więc może zacząć umieszczać wpisy w dziale „ Sprzedam-TN” (rezerwuję twina).
Tak więc w piątek popołudniu okazało się , że jedzie z nami ważna persona-czapki z głów- Rossoł.
Ekipa pojawiła się u mnie punktualnie tak jak się umówiliśmy 6.30 –szybkie pakowanie i w drogę.
Robert umościł sobie gniazdko z tyłu i zaczął odsypiać ostatnie intensywne tygodnie w Azylu (albo praca i imprezy go tak męczą albo żona nie daje spać-w sumie i to i to przyjemne).
Na Horce wylądowaliśmy o 10.30.
Na parkingu tłumy.
Jakieś 40-50 aut , w każdym po 2-3 nurków (a że większość to Niemcy) więc Rzesze ludzi.
Szybkie klarowanie i siup do wody.
Oczywiście wrobili mnie w prowadzenie więc zabrałem towarzystwo na wprost od wyjścia na głęboczek, klepnęliśmy 34m, potem lekko w lewo i w górę na domek strzałowego (fajna sprawa wmurowany w skale domek, wpływa się drzwiami w pomieszczenie 2x3m i ostro
w górę żeby wyjść dachem. I dalej wzdłuż ścian w cygaro (na mapie Horki po prawej u góry) na którym zastaliśmy naprawę zaj---stą widoczność -jak słońce przyświeciło i zrobiło się jasno spokojnie było 15 metrów.
„Cygaro” jest na końcu zbiornika więc żeby tam dopłynąć i wrócić potrzeba nieco więcej gazu niż popularne niemieckie butle 10 czy 12 litrów. Stąd niezmącona woda i naprawdę fajne widoczki,
Spowrotem wzdłuż ścian na 15 metrach i do wyjścia.
Nawet nie wiem kiedy stuknęło 70 minut.
W przewie grill a po grillu kiedy nasze butle napełniał 500 litrowy Posejdon walnęliśmy się na słoneczku.
Po 1,5 godzinie znów do wody i znów podobna trasa dodatkowo z rekinami.
Kurcze ja tu się łądnie do zdjęć ustawiam , cykam fotki żeby polansować na fejsie patrzę a Daniells zasuwa w dół.
Oczywiście gdzieś w dole Daniel wywąchał butle z uranem zatopione jeszcze przez dziadka Adolfa i chciał je dokładnie obejrzeć- niby nic ,a jaka radość pod wodą.
Drugi nurek zdecydowanie spokojniejszy jakby lepszy-planowaliśmy 40min. ale nie ukrywajmy przy takiej wizurze i ciepłej wodzie grzech zostawiać jakieś powietrze w butlach i wieść je do Polski.
I kolejne 60min pyknęło.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy nieznanej jeszcze na forum miejsce
Kamieniołom Militz
Robert niby śpiący co chwilę przez sen mamrotał :piwo...sklep...piwo...sklep.
Węc trzeba było zajechać do netto.
Miło i aktywnie spędzona sobota- w domu znów grubo po 21.

Pawełek pod wodą

I malowniczy powrót do domu:

Jarek Kozłowski

Wysłany: 2014-06-20, 11:36   

Ja zwykle żałuję, ale nie mogłem się wyrwać na cały dzień. Za to odwiedziłem Helenę, gdzie .......nie zamoczyłem nawet stopy :-( ale to opiszę w innym miejscu.

Odpowiedz do tematu